BiTaksi ve Fiat Ortak Projesi “Kabinli Taksi” Tanıtıldı

564 Okunma 10 Temmuz 2020 17:03
kabinli-taksi-ic-teknolama

BiTaksi ve Fiat tarafından ortak yürütülen çalışma sonrası yolcu ile şoför arasındaki teması kesecek “kabinli taksi” modeli tanıtıldı.

Koronavirüs görüldüğü ilk günden itibaren gündelik hayatımızda birçok tedbir almamıza ve alışkanlıklarımıza da tedbirlere uyarak devam etmemize neden oldu. Virüsle mücadelede şu an için en önemli kavramın tedbir olduğunun ısrarla altının çizildiği şu günlerde ise firmalar ve yetkililer bu durum için ellerinden geleni yapıyorlar.

Virüsle birlikte insanların birbiriyle aynı havayı soluduğu küçük alanlar özellikle dikkat edilmesi gereken yerler olarak belirtildi. Toplu kullanılan alanlarda metrekare başına insan sayısı hesaplandı ve daha fazla insan içeriye alınmadı. Benzer önlem alınması gereken bir diğer ortam ise taksiler oldu. Çeşitli tedbirlerin uygulandığı taksiler için bambaşka bir proje ortaya çıktı.

Fiat ve BiTaksi koronavirüs salgınının devam ettiği ve normalleşme sürecine girdiğimiz bu günlerde, insanların gönül rahatlığı ile taksileri kullanabilmeleri için bir çalışma yürüttüler. Yapılan bu çalışma ile taksi şoförü ve yolcu arasındaki teması sıfıra indirmeyi amaçladılar.

Bahsettiğimiz projenin adı “Kabinli Taski”. Şu an için yalnızca Fiat Egea araçlarında kullanılan bu sistem aracın içine kolayca monte edilebilen ayırıcı bir panelden oluşuyor. Şoför ile yolcu arasındaki iletişimi neredeyse tamamen kesen bu panel, tamamen şeffaf şekilde dizayn edilmiş.

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan BiTaksi Genel Müdürü Kaan Sancaklı, panelin yolculuk boyunca teması sıfırladığını ve BiTaksi uygulaması sayesinde ödemelerin de temassız bir şekilde yapılabildiğini belirtti. Kabinli Taksi projesinin Türkiye’de ilk olduğunu sözlerine ekleyen Sancaklı, bu proje ile müşterilerinin kendilerini güvende hissedeceklerini belirtti.

Kabinli taksiler müşteriler tarafından BiTaksi uygulaması üzerinden taksi çağırırken tercih edilebilecek. Ayrıca Kabinli Taksi tercih eden müşterilere de herhangi bir fiyat farkı uygulanmayacağı belirtildi.

Proje şu anda sadece İstanbul içerisinde ve panel montajı gerçekleştirilen 100 araç ile hizmet veriyor. Ancak projenin ilerleyen dönemlerde daha da genişleyeceği aktarıldı.

Daha fazla otomobil haberleri için sitemize abone olarak bildirimleri açabilir ve sosyal medya kanallarından bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

BiTaksi ve Fiat Ortak Projesi “Kabinli Taksi” Tanıtıldı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ