Bir NBA Takımı, Bitcoin (BTC) ile Maaş Ödemeye Hazırlanıyor

423 Okunma 07 Nisan 2021 15:04
nba-bitcoin-sacramento-kings-teknolama

Son dönemlerde gündemden düşmeyen kripto paralar, kurumsal olarak da birçok alanda kullanılmaya başlıyor. Bu trendin devamında ise bir NBA takımı, tüm takım çalışanlarının maaşlarını Bitcoin ile ödemeye hazırlanıyor.

NBA içerisinde popüler takımlardan birisi olan Sacramento Kings, hem oyunculara hem de tüm takım çalışanlarına BTC ile ödeme yapmak için hazırlanıyor. Sacramento Kings Başkanı ve CEO’su Vivek Ranadie, gün içerisinde katıldığı bir Clubhouse yayınında, takımda bulunan herkesin maaşını BTC ile alabileceğini açıkladı.

Tabii ki bu durum bir şart değil, isteyen tüm çalışanlar ve oyuncular, ödemelerini BTC ile alabilecek. Kulüp başkanı, “Önümüzdeki birkaç gün içerisinde Sacramento Kings’in tüm çalışanlarına BTC ile maaşlarını alabileceklerini duyuracağım. Buna oyuncular da dahil.” açıklamalarında bulundu.

Ayrıca bu durum, kulübün ilk kripto para haberi değil. Daha önce 2014 yılında, Sacramento Kings ile kripto para tabanlı ödeme sağlayıcısı BitPay arasında ortaklık kurulmuştu. Bu ortaklık ile birlikte takımın taraftarları, mağazada satılan ürünleri Bitcoin ile satın alabiliyordu.

Özellikle de son günlerde sık sık duymaya başladığımız benzeri girişimler, ilerleyen dönemlerde bizleri fiziksel cüzdan kavramından uzaklaştırmaya adım adım götürecek mi hep birlikte göreceğiz. Peki siz kripto paralar konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla kripto para haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Bir NBA Takımı, Bitcoin (BTC) ile Maaş Ödemeye Hazırlanıyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ