Battlefield 1 Önümüzdeki Hafta Ücretsiz Olacak İddiası

22 Okunma 18 Temmuz 2021 19:51
dice-yeni-battlefield-teknolama-min

EA’in sevilen serisine ait olan Battlefield 1 önümüzdeki hafta ücretsiz olacak iddiası oyun tutkunlarını heyecanlandırdı.

Bilindiği üzere EA yeni serinin yeni oyunu olan Battlefield 2042 için artık geri sayıma başladı. Battlefield 2042 için yapmış olduğu tanıtımlarda beklenenden daha iyi bir geri dönüş alan EA, yeni oyunu için çalışmalarını sürdürüyor. Öyle ki geçtiğimiz haftalarda Battlefield 2042 için tanıtım videosu yayınlayan şirket, bu tanıtımın ardından oyun severlerin Battlefield 4’e akın etmesinin ardından sunucu kapasitelerini arttırdığını duyurmuştu.

Şirket ortaya atılan iddialara göre şimdi de farklı bir yöntem ile Battlefield serisine oyuncuların ilgisini çekmeye çalışacak. Yapılan açıklamaya göre EA önümüzdeki hafta Battlefield 1 oyununu ücretsiz olarak verecek. Şirketin bu kampanyayı yeni çıkacak olan Battlefield 2042 oyununa ilgiyi arttırmak için başlatacağı düşünülüyor.

Oyunun önümüzdeki hafta bedava olarak verileceği iddiası ise Battlefield ve Call Of Duty serilerine ait yapmış olduğu sızıntılarla adından söz ettiren Tom Henderson. Henderson son olarak Battlefield 2042 hakkında da ilk doğru bilgileri ortaya çıkaran kişiydi.

Henderson tam emin olmamakla birlikte oyunun Origin üzerinden yalnızca bilgisayar kullanıcıları için ücretsiz olarak dağıtılacağını düşünüyor. Ancak küçük de olsa oyunun konsol kullanıcıları için de ücretsiz olarak verilmesi ihtimali bulunduğunu da belirtiyor.

2016 yılında çıkan Battlefield 1 oyununun ücretsiz olarak verileceğinin 22 Temmuz’da yapılacak olan EA Live konferansında duyurulması bekleniyor.

Peki siz Battlefield serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Battlefield 1 Önümüzdeki Hafta Ücretsiz Olacak İddiası

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ