Avatar 2 ve Devam Filmleri için 1 Milyar Dolar Bütçe Bulunuyor

501 Okunma 12 Mayıs 2020 08:58
avatar-2-yeni-goruntuler-teknolama-min

Disney tarafından hazırlanacağı sözü verilen Avatar filmleri, dudak uçuklatan bir bütçeye sahip. Avatar’ın seri haline geleceği devam filmleri toplamda 1 milyar dolar bütçe ile hazırlanıyor. Bu da demek oluyor ki Avatar 2 ve devam filmleri dahilinde olan 3 film, 1 milyar dolar bütçe ile çekilecek.

James Cameron yönetmenliğinde çekilecek olan yeni Avatar filmleri, herkesi şaşırtan bir bütçe ile hazırlanıyor. Bugün yapılan haberler göre Disney, Avatar’ın çekilecek olan 4 devam filmi için toplamda 1 milyar dolar bütçeyi kenara koymuş durumda. Bu da her filmin 250 milyon dolar gibi bir bütçeye sahip olacağı anlamına geliyor. Tabii bu durum bir de minimum hali. Arttığında neler olacağını düşünemiyoruz.

İlk Avatar filmi 2009 yılında vizyona girmesi ile birlikte ‘kült’ filmler kategorisine de girmeyi başarmıştı. Zamanının ötesinde bir teknoloji ile harika işler çıkaran yapımcı ekip, serinin devamının geleceğini resmi olarak duyurdu. İlk film, çıktığı yıl 2.77 milyar dolar gibi bir gişe yaparak rekorlara imza atmıştı.

Avatar 2 Ne Zaman Çıkacak?

Bilindiği üzere pandemi öncesinde Avatar 2’nin çekimleri, Yeni Zelanda’da devam ediyordu. Salgın sebebi ile çalışmalara ara veren yapımcı ekip, virüsün kontrol altına alınması ile birlikte yakın zamanda çalışmaya başlayabilir. Avatar 2’nin yanında Yüzüklerin Efendisi dizisi de aynı bölgede çekiliyordu.

Pandemi sebebi ile belli bir süre çalışma yapılamaması sebebi ile, Avatar 2 ve devam filmlerinin çıkış tarihleri de otomatik olarak değişiyor. Avatar devam filmleri çıkış tarihleri ise şimdilik şu şekilde:

  • Avatar 2 – 17 Aralık 2021
  • Avatar 3 – 22 Aralık 2023
  • Avatar 4 – 19 Aralık 2025
  • Avatar 5 – 17 Aralık 2027

Peki sen Avatar filminin serileştirilmesi ve 1 milyar dolar bütçe verilmesi konusunda ne düşünüyorsun? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla sinema haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.

Sıradaki içerik:

Avatar 2 ve Devam Filmleri için 1 Milyar Dolar Bütçe Bulunuyor