Günümüz zamanında artık birçok para ve finansal işlemleri bankalardan halletmekteyiz ve anlık olarak para işlemlerimiz göndermek istediğiniz hesabın hangi bankaya ve ülkeye ait olduğu fark etmeksizin aktarılmaktadır. Havale yapmakta artık diğer birçok işlem gibi müşteriler tarafından kolay bir şekilde yapılmaktadır, havale yapabilme yöntemlerinden en bilindik olanı ise ATM’ler tarafından yapılan olmaktadır. Peki ATM’den Havale Yapılır Mı? Ya da Nasıl Yapılır? Kısaca bundan bahsedelim.

İLK OLARAK, ATM’DEN HAVALE YAPILIR MI?

NASIL YAPILIR?

İŞLEM ÜCRETİ NEDİR?

ATM üzerinden gerçekleştirilebilen havale işlemleri için müşterilerden belli bir ücret talep edilmektedir, bundan dolayı da akıllara acaba İşlem Ücreti Nedir? Veya Ne kadardır? Gibi sorular gelmektedir. İşlem ücreti bütün bankalar üzerinden yapılan havale işlemleri için talep edilmektedir, bu işlem ücreti ise bankadan bankaya değişim göstermektedir. Bu nedenle sizler göndermek istediğiniz bankanın havale işlem ücretini daha önceden öğrenmeniz gerekmektedir. Bizler sizlere genel havale işlem ücreti fiyatlarından bahsedelim;

HEMEN GEÇER Mİ?

ATM’ler üzerinden yapacağınız havale işlemlerinizin aynı gün içerisinde ve kısa zamanda karşı tarafın hesabına geçmesinin tek şartı ise mesai saatleri içerisinde talep edilen havale işlemleri olmaktadır. Bu bilgiyi unutmamanız gerekmektedir, her zaman.

Detaylar: https://www.bankalar.org/e/atm/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.