Assassin’s Creed Infinity Nedir? Ne Zaman Çıkacak?

89 Okunma 07 Temmuz 2021 20:53
assassins-creed-infinity-teknolama

Yabancı kaynaklar tarafından yapılan haberlere göre Ubisoft, Assassin’s Creed Infinity isimli bir oyun üzerinde çalışıyor. İşin ilginç tarafı ise bu oyun sürekli desteklenen bir servis oyunu olacak ve birçok tarihi dönemi konu alacak.

Avrupa’nın en büyük oyun yapımcı ve yayıncı şirketi Ubisoft, yeni bir Assassin’s Creed oyunu üzerinde çalışıyor. Ancak bu seferki AC oyunu, biraz alışılmışın dışında bir yapıya sahip. Assassin’s Creed Infinity, serinin bir ana oyunu olmayacak. Belirtilenlere göre AC Infinity, bir servis oyunu olacak ve uzun yıllar boyunca yeni içerikler ile beslenecek. Tabii ki bu durumda oyun içi öğeler en büyük gelir kaynağı olacak.

Paylaşılan haberlere göre AC Infinite, 2024 yılından önce çıkmayacak ve henüz yapım aşamasının çok erken safhalarında. Ayrıca Ubisoft, henüz yalnızca oyunun prototip versiyonu üzerinde çalışıyor ve bu prototipte beklenen sağlanamazsa proje iptal edilebilir.

Oyun ile ilgili ne yazık ki paylaşılanlar yalnızca bunlar ile sınırlı. Ancak oyun canlı servis yapısında olacağı için tek bir dönemi konu almayacağı düşünülüyor. Her sezon tamamen farklı tarihsel dönemleri konu alarak oyuncuları kendisine çekecek.

Her ne kadar Assassin’s Creed serisinin sevenleri bu tarz oyunlara pek sıcak bakmasa da, servis tipi oyunlar, yapımcılara çok büyük gelirler kazandırıyor. Bunun en büyük örneği olarak GTA V gösterilebilir. Oyun hala o kadar yüksek gelirler elde ediyor ki, GTA 6’nın bu kadar gecikmesinin sebebi olarak gösteriliyor.

Peki siz Assassin’s Creed serisi konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Assassin’s Creed Infinity Nedir? Ne Zaman Çıkacak?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ