Araç Muayene Süresi Uzatıldı

346 Okunma 12 Ağustos 2020 14:37
arac-muayene-suresi-uzatildi-teknolama-min

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre COVID-19 tedbirleri kapsamında araç muayene süresi uzatıldı. Daha önce de Nisan ayında uzatılan süre, 30 Eylül‘e kadar tekrar uzatıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kovid-19 önlemleri kapsamında aldığı kararların bir yenisini bugün açıkladı. Yapılan açıklamalara göre 3 Nisan 2020 ile 3 Temmuz 2020 tarihleri arasında araç muayene süresi son eren araçların muayene süresi 30 Eylül 2020 tarihine kadar uzatıldı.

Araçlarını muayene istasyonlarına götüren vatandaşların oluşturduğu yoğunluğun önüne geçilmesi ve virüsün vatandaşlara olası etkisinin en aza indirilmesi amacı ile araç muayene sürelerinin uzatıldığı belirtildi.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre vatandaşların hakları da korunacak. Yani araç muayene sürelerini uzatan vatandaşlardan herhangi bir gecikme ücreti alınmayacak. Bu da vatandaşlar için en önemli olarak görülen konulardan birisiydi.

Son günlerde koronavirüs etkisinin artması ile önlemlerin tekrardan gözden geçirildiği dönemlerde tüm yetkililer vatandaşların dikkatli olması konusunda defalarca uyarıyor. Daha önce Nisan 2020 tarihinde ertelenen araç muayenelerinin süresi ise bu kapsamda tekrardan uzatıldı. Bilindiği üzere okulların açılıp açılmayacağı konusu da yine bu önlemler kapsamında en çok sorulan sorulardan biri oluyor.

Peki sen koronavirüs karşısında alınan önlemler ve araçların muayene sürelerinin uzatılması konusunda ne düşünüyorsun? Sen de görüş ve düşüncelerini bizler ile yorum olarak paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla koronavirüs haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.

Sıradaki içerik:

Araç Muayene Süresi Uzatıldı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ