e
sv

Apple Ürünleri Artık Daha Kısa Süre İçerisinde Kapımıza Kadar Gelecek

apple-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple tarafından alınan teslimat yöntemini değiştirme kararı ile firma çok daha kısa sürede müşterilerine ürünlerini ulaştırmayı hedefliyor.

İnternet üzerinden alışveriş sektörü her geçen gün büyümekte. Özellikle koronavirüs ile birlikte bu büyüme büyük bir ivme kazanmış durumda. Bu durumun farkında olan Apple ise aldığı yeni karar ile hem kar marjını arttırmayı hem de müşterilerine ürünlerini daha kısa sürede ulaştırmayı hedefliyor.

Son dönemlerde oldukça büyük bir kesimde mağazadan alışveriş yapma alışkanlığını yerini internet üzerinden alışveriş yapmaya bırakmış durumda. İnternet üzerinden verilen siparişlerin artması ise tedarik sürelerinin uzamasına neden oluyor. Apple aldığı kararla bu süreci daha hızlı bir hale getirmenin bir yöntemini bulmuşa benziyor.

Apple aldığı yeni karar ile verilen siparişlerin artık depo yerine en yakın mağazadan gönderilmesine olanak sağlıyor. Apple, siparişinizin depo ya da mağazadan gönderilmesi konusunda ise seçim yapma hakkını size vermiyor. Bu karar Apple bünyesi altında çalışan ilgili departman tarafından verilecek.

Şu anda Amerika ve Kanada üzerinde başlatılacak olan bu uygulama ürünlerin size aynı gün veya ertesi ulaşmasını sağlıyor. Apple mağazalarına yakın müşteriler tarafından kullanılabilen bu özellik için size en yakın Apple mağazasının maksimum 160 km uzaklıkta olması gerekmekte.

Belirtilen bu km sınırlamasının ise uygulamanın Avrupa ülkelerine gelmesi durumunda 160 km’den daha az olması bekleniyor.

Daha fazla Apple haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.