arama

  Apple: Servise Gönderilen Ürünler Karantina Sürecinde Geri Alınamayacak

  apple-corona-virusu-sebebiyle-tum-magazalari-kapatiyor-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  Apple: servise gönderilen ürünler karantina sürecinde geri alınamayacak. Firma tarafından dün yapılan açıklamalara göre iPhone, iPad, Mac ve diğer ürünleri tamir için Apple Store mağazalarına gönderen kullanıcılar, mağazalar geri açılanaca kadar ürünlerini geri alamayacak. Koronavirüs sebebi ile kapatılan mağazalar sonucunda Apple kullanıcıları için kötü haber verildi.

  İlk olarak Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde görülen koronavirüs, gün itibari ile dünya genelinde pandemik salgın olarak belirlenmiş, tüm dünyanın gündemini ele geçirmiş durumda. Biz de ülke olarak bu dönemde dışarı çıkmamak için çaba sarf ederken, birçok mağaza salgın döneminde kapandı. Bu firmalardan biri de teknoloji devi Apple olmuştu ki, dün kullanıcılarını pek de memnun etmeyecek bir açıklamada bulundu.

  Şirket, Apple Store‘lar tekrar açılana kadar arızalı olan ürünleri geri gönderemeyeceği konusunda uyarıda bulundu. Daha öncesinde şirket, mağazaların kapatılacağını duyurduktan sonra kullanıcılarına, ürünlerini iade alabilmek için 2 gün süre tanımıştı. Bu sürenin de dolması ile birlikte kalan ürünler, mağazalar açılana kadar hiçbir şekilde geri alınamayacak.

  Mağazaların ne zaman açılacağı belli değil

  Durum ile ilgili açıklamalarda bulunan şirket yetkilisi, “Müşterilerimizin ürünlerini geri alabilmesi için elimizden geleni yaptık.” şeklinde durumu özetledi. Her ne kadar ürünlerin iade alınması için birçok bilgi ve bildirim gönderilse de, bazı sebeplerle ürünlerini almayan müşterilerin çok fazla olduğu ve mağazaların açılana kadar ürünlerin alınamayacağı da belirtildi.

  İlk açıklamalara göre firmanın mağazaları 27 Mart tarihinde açılacaktı. Ancak kriz durumu daha iyiye gitmediğinden dolayı şu an mağazaların ne zaman açılacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

  Apple, 1 hafta önce de her yıl düzenlenen Worldwide Developers Conference (WDC) etkinliğini iptal ettiğini duyurmuştu. Yapılan açıklamada, “Mevcut sağlık durumu; çevrimiçi bir açılış konuşması ve oturumlarla tam bir program sunan ve tüm dünyadaki geliştirici topluluğumuz için harika bir öğrenme deneyimi yaşatan yeni bir WWDC 2020 formatı oluşturmamızı gerektirdi. Gelecek haftalarda tüm detayları paylaşacağız” denmişti.

  Peki sizin mağazada kalan ürünleriniz oldu mu? Umuyoruz ki ürünlerinizi en kısa sürede geri alabilirsiniz diye dileyerek, görüş ve önerilerinizi yorumlarda da bekliyoruz. Ayrıca daha fazla Apple haberleri için sitemizi ziyaret edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ