arama

  Apple, iPhone Alımlarına Sınır Getirdi

  apple-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onuralp Hızal
  • Beğen
   Loading...

  Apple, iPhone alımlarına sınır getirdi. Apple, Corona virüsü pandemisi durumuna rağmen üretimlerine devam ederken, bir yeni iPad Pro ve iki yeni Mac tanıtımı yaptı. Aynı zamanda yapılan açıklamaya göre bundan sonra iPhone’u istediğiniz kadar satın alamayacağız. Artık kişi başına aynı modelden en fazla 2 adet iPhone alınabiliyor.

  Aynı model iPhone ürünlerinden en fazla 2 adet alınabiliyor

  Apple, bundan sonra herkesin kafasına göre telefon alınamıyor. Kişi başı aynı modelden en fazla 2 adet alınabilecek. Corona virüsü krizi sebebiyle üretim konusunda problemler yaşayan Apple, böyle bir önlem alarak tüm kullanıcıların cihazlara ulaşabilmesini hedefliyor.

  Bu sınırlama tüm dünya genelinde geçerli olacak. Ancak bu durum yalnızca orijinal Apple mağazalarında geçerli olacak diyebiliriz. Ayrıca kullanıcıların çoğu kişisel olarak aynı modelden üçer tane almıyor. Ancak Örneğin Amerika’dan uygun fiyatlı ürünü onlarca alıp farklı ülkelerde kâr ile satanların önüne geçilebilir.

  Bunun yanında Apple tarafından ek bir açıklama yapılmadı. Ülkemizde zaten Apple ürünleri fahiş fiyatlarda olduğundan dolayı genel halkı etkilemeyecek bir durum olsa da, bazı geliştirici firmalar çok yüksek sayıda ürünü bir anda alabiliyordu. Bu gibi durumlar artık uygulanamayacak.

  Daha fazla Apple haberleri için sitemizi ziyaret edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ