Apple, iPhone 12 Modellerini Tanıtacağı Tarihi Açıkladı

347 Okunma 08 Eylül 2020 19:57
apple-teknolama

Apple bu yılın merakla beklenen akıllı telefonu iPhone 12 için tanıtım tarihi verdi.

iPhone 12 hiç şüphesiz bu yılın en çok merak edilen teknolojik ürünlerinden biri. Piyasaya sürdüğü her akıllı telefon ile ses getiren Apple, bu yıl da bu geleneğini sürdürmek istiyor. Henüz telefonla ilgili resmi bir paylaşım yapılmadan dahi gündem olmuş bir model olmayı başaran iPhone 12 modelleri Apple tarafından 15 Eylül tarihinde tanıtılacak.

Apple iPhone 12 modelleri dahil birçok teknolojik ürününü tanıtacağı etkinlik Twitter üzerinden “AppleEvent” şeklinde oluşturulan etiket ile tüm dünyaya etkinlik tarihi ve saati ile duyuruldu. Tüm yeni Aplle ürünlerinin tanıtılacağı etkinlik 15 Eylül günü Apple Park’ta gerçekleştirilecek. ABD saati ile saat 10.00’da başlayacak olan etkinlik TSİ 20.00‘da başlayacak.

iPhone 12 Modelleri

Apple’ın etkinlik boyunca tanıtacağı ürünler hakkında şu anda kesin bilgiler olmasa da şirketin 4 farklı iPhone modeli tanıtması bekleniyor. Ortaya atılan ciddi iddialara göre tanıtılacak olan bu 4 modelin 5.4 inç ekran boyutuna sahip iPhone 12, 6.1 inç ekran boyutuna sahip iPhone 12 Max, 6.1 inç ekran boyutuna sahip iPhone 12 Pro ve 6.7 inç ekran boyutuna sahip iPhone 12 Pro Max olması bekleniyor.

Bahsi geçen bu 4 model içerisinde iPhone 12 ve iPhone 12 Max iki lense sahip kamera kurulumuna sahip olacak. Diğer taraftan iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max ise üç lense sahip kamera kurulumuna sahip olarak satışa sunulacak.

Etkinlikte tanıtılması beklenen bir diğer Apple ürünü ise Apple Watch Series 6. Yeni akıllı saatle ilgili bugüne dek ortaya çıkan bilgilere bakılırsa, saatin kandaki oksijen seviyesini ölçebileceği belirtiliyor. Kandaki okseijen seviyesi ölçümü konusunda Apple’ın yeni akıllı saatine sağlık konusunda ciddi geliştirmeler yaptığı biliniyor.

Ayrıca Apple etkinlikte yeni ürünlerinin yanı sıra yeni işletim sistemlerini de kullanıcılarına sunacak. Etkinlikte iOS 14, iPadOS 14, macOS 14, macOS 11 Big Sur, watchOS 7 ve tvOS 14 işletim sistemlerinin tanıtılması da bekleniyor.

Daha fazla Apple haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.

Sıradaki içerik:

Apple, iPhone 12 Modellerini Tanıtacağı Tarihi Açıkladı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ