e
sv

Apple iPhone 12 Modelinin Gecikeceğini Doğruladı

iphone-12-kulakliksiz-teknolama-min
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple bir süredir hakkında oldukça fazla iddia ortaya atılan ve merakla beklenen iPhone 12 modelinin gecikeceğini açıkladı.

Apple iPhone serisinin son üyesi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Her yıl eylül ayında düzenlediği etkinlik ile yeni iPhone modelini ve daha birçok ürünü tanıtıp ardından satışa sunan şirket bu sene biraz gecikecek.

Koronavirüs salgını nedeni ile birçok şirketin yaşadığı sorunlarla Apple başa çıkmaya çalışıyor. Bu yüzden de bu sene duymaya alışık olduğumuz bir erteleme haberi de Apple cephesinden geldi. Apple bir süredir ortaya atılan iPhone 12 modelinin çıkış tarihinin erteleneceği haberlerini doğruladı.

Apple CFO’su Luca Maestri konuyla ilgili “Geçen yıl iPhone modellerini Eylül ayının sonlarında satmaya başladık, bu yıl birkaç hafta sonra satışa sunulmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Maestri tarafından iPhone 12 serisinin gecikme nedenine dair bir açıklama yapılmadı.

Ancak lansman tarihiyle alakalı henüz bir açıklama yapılmış değil. Bu da demek oluyor ki lansmanın eylül ayında gerçekleştirilme ihtimali var ancak yine de modelin satışa çıkması daha ileri bir tarihte gerçekleşecek.

Apple benzer bir durumu geçtiğimiz senelerde de yaşamıştı. Eylül 2017’de tanıtılan iPhone X üretim sorunları nedeniyle kasım ayına kadar çıkış yapamamıştı. Yine benzer bir şekilde iPhone XR modelinde yaşanan LCD ekranı sorunu nedeniyle model tanıtım tarihinden daha ileri bir tarihte satışa sunulabilmişti.

Daha fazla Apple haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin. Bizlere destek olarak sen de bizimle teknola!