Salı, Aralık 7, 2021
Ana SayfaTeknolojiApple Glasses Gözlükleri Fiyat ve Özellik Olarak Sızdırıldı

Apple Glasses Gözlükleri Fiyat ve Özellik Olarak Sızdırıldı

Apple, son dönemlerde artırılmış gerçeklik piyasasına da girmeyi planladığını duyurmuştu. Bunun ardından Apple Glasses adı altında gözlükleri üzerinde çalıştığı da biliniyordu. Şimdi ise Apple Glasses fiyat ve özellik olarak sızdırıldı.

Apple hakkında oldukça iddialı sızıntı bilgileri ile ünlü olan kaynaklar tarafından paylaşılanlara göre Apple Glasses prototipleri şimdiden hazır denilebilir. Ayrıca gözlüklerin özellik ve fiyatları konusunda da bazı bilgiler verilmiş durumda.

Apple tarafından piyasaya sürülmesi beklenen VR gözlükler, 499$ fiyat etiketi ile raflardaki yerini alacak. Ayrıca gözlükleri alırken herhangi bir reçete gösterildiği taktirde numaralı cam ile değiştirme imkanımız da olacak. Ancak numaralı olarak değiştirilen gözlükler farklı bir fiyat ile karşımıza çıkabilir.

Ayrıca gözlük prototipin plastik bir çerçeveye sahip olduğu paylaşılan bilgiler arasında. Ancak bize ulaşacak olan versiyonda çerçevenin metal olması da bekleniyor. Gözlüğün çerçevesinde küçük bir kameranın da bulunmayacağı söyleniyor.

Prototip sürümde kameranın olmayışı, final sürümde olup olmayacağı konusunda net bir anlama gelmiyor. Ancak kameranın olmaması güvenlik açısından iyi bir şey olarak yorumlansa da, birçok özellikten kısıtlandığı anlamına da gelebilir.

Gözlüklerin çıkış tarihi olarak ise 2020 sonu ya da 2021 başı olarak gösteriliyor. Ayrıca gözlükler hakkında video içerik isterseniz hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Peki sen Apple tarafından piyasaya sürülmesi beklenen VR gözlükler konusunda ne düşünüyorsun? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Selim Enes Erdoğan
Rusya'dan Yazılım Mühendisi olup gelmiş. Rusya'yı 2. evi bellemiş sözde idealist yazılımcı.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

Selim Enes Erdoğan on Kasım Ayında Çıkacak Oyunlar