Apex Legends Mobil Resmi Olarak Duyuruldu

1233 Okunma 20 Nisan 2021 18:20
apex-legends-mobil-teknolama-min

Electronic Arts tarafından yayınlanan ve yüksek ses getirerek çıkışını yapan Apex Legends, bir süredir mobil cihazlar için de bekleniyordu. Bir süredir söylenti olarak gündemde olan oyunun mobil sürümü, sonunda resmi olarak duyuruldu.

Electronic Arts tarafından yayınlanan ve Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Apex Legends, artık mobil platformlarda da yerini alacak. Çıkışından bu yana yoğun bir oyuncu kitlesine sahip olan Apex Legends, Battle Royale türünün sevilen oyunlarından biri olarak geçiyor.

Apex Legends oyununun başında olan EA, geçtiğimiz saatlerde oyunun mobile platformlar için de çıkacağını resmi olarak duyurdu. Üstelik oyun, belli bölgelerde denenebilecek düzeye bile gelmiş durumda. Bu kapalı beta süreci yalnızca henüz açıklanmamış bölgelerde ve Android kullanıcıları tarafından test edilebilecek.

Apex Legends mobile beta sürecinde bir aksilik yaşanmadığı taktirde bu beta daha yüksek topluluklar tarafından test edilecek. 2. etapta iOS kullanıcıları da oyunun beta sürümüne erişim sağlayabilecek. Ancak bu beta süreci hakkında resmi bir tarih açıklanmış değil.

Aynı zamanda Apex Legends mobile sürümü, dokunmatik ekranlar ile tam entegre bir şekilde çalışacak. Ancak oyunda herhangi bir çapraz platform desteği bulunmayacak. Bu da oyuna bilgisayar üzerinden erişen ve akıllı telefon üzerinden erişen oyuncular arasındaki adaletsizliği ortadan kaldıracak. Son olarak ise oyunda Battle Pass ve kozmetik eşyalar da yerini alacak.

Peki siz Apex Legends’ın mobil platformlara gelmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Apex Legends Mobil Resmi Olarak Duyuruldu

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ