e
sv

Aorus GeForce RTX 30 Serisi Duyuruldu!

aorus-rtx30-teknolama
avatar

Tolga Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gigabyte, yeni Aorus GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarını duyurdu.

Gigabyte tarafından yapılan duyuru Tayvan’da gerçekleştirildi. 4 yeni modelin müjdesini veren firma oyuncuları sevindirdi. Duyurulan ekran kartları Aorus GeForce RTX 3090 Xtreme 24G, Aorus GeForce RTX 3090 Master 24G, Aourus GeForce RTX 3080 Xtreme 10G ve Aorus GeForce RTX 3080 Master 10G oldu.

Bu 4 yeni ekran kartı da overclock teknolojisine sahip durumda. Ayrıca yeni ekran kartları iddialı bir soğutma teknolojisi ile çıkacak. Bu teknolojinin adı Max-Covered, yüksek W değerlerine sahip soğutma ünitesi kullanıyor. Yanlardan 2 adet ortadan ise 1 adet fanla destekleniyor. Firma bu tasarım ile gerekli sirkülasyonu sağlayarak yüksek hızlarda stabil bir şekilde çalışabilen ekran kartı sunuyor. Ek olarak bu fanların çalışma hızlarını istediğiniz zaman azaltıp istediğiniz zaman arttırabiliyorsunuz.

Ekran kartının dış görünüşünden bahsedecek olursak, ekran kartının üstünde bir LCD panel bulunuyor bu LCD ekran üzerinden ekran kartınızın durumuna erişebiliyorsunuz. RGB Fusion 2.0 ile ekran kartındaki tüm RGB’lerin rengini değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca bu RGB’ler firmanın diğer ürünleri ile senkronize bir halde çalışabiliyor ve ekran kartları 3 adet HDMI ve 3 adet DP çıkışı bulunduruyor

En çok konuşulan kısmı yani malzeme kalitesi firmanın yaptığı açıklamaya göre sıkı bir kontrol testine tabi tutulmuş. Bu kontrol ile birlikte ekran kartı kullanıcılara 4 yıl garanti süresi sunuyor.

Peki siz Gigabyte’ın yeni ekran kartı ve önceden üretmiş olduğu ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.