Android 12 ile Play Store İndirme Hızı Problemi Kalkıyor

58 Okunma 13 Temmuz 2021 17:31
android-12-play-store-indirme-hizi-teknolama

Google, Android 12 işletim sistemi ile akıllı telefon kullanıcılarına daha iyi bir deneyim yaşatmak için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Yeni duyurulan bilgilere göre Android 12 ile Play Store indirme hızı problemi ortadan kalkıyor.

Hızlı bir şekilde gelişen teknolojinin öncü isimlerinden birisi olan Google, akıllı telefon kullanıcıları için de çok büyük bir anlam ifade ediyor. Android işletim sistemleri ile milyarlarca kullanıcıya hitap eden Google, Android 12 ile Play Store indirme hızı problemini ortadan kaldıracak bir adım atıyor.

Androi 12 ile birlikte, bir oyunu indirmeye başladıktan kısa bir süre sonra oynamaya başlayabileceğiz. Özellikle de büyük boyutlu oyunlarda, oyunun tamamen inmesini beklememize gerek kalmıyor. Tabii ki bu durum, oyundan oyuna değişecek. Yani bir oyunda %10 oranında bir indirme, oyunu oynamaya başlamamız için yeterli olacak iken, başka bir oyunda bu oran %25 olabilecek.

Her ne kadar gün geçtikçe internet hızlarında da artış yaşansa da, gelişen teknoloji ile de oyunların boyutları bir o kadar artıyor. Artık bir mobil oyunda bile 5 GB gibi depolama ihtiyacı normal oldu. Bu da akıllı cihazımızdan bir oyun oynamak istediğimizde, oyuna başlamak için belli bir zamana ihtiyaç duymamız anlamında geliyor.

Geçtiğimiz dönemlerde WhatsApp ve Netflix de benzeri bir adım atmıştı. WhatsApp, gönderilen videoları cihazımıza indirmeden izlememize olanak sağlarken, Netflix de tamamını indirmediğimiz içeriklerin indirdiğimiz kadarını izlememize izin vermeye başladı.

Android 12’de kullanıcılar ile buluşmayı bekleyen bu özellik, şimdilik yalnızca geliştiriciler için açık ve beta sürecinde. Yani bu özelliğin kullanımı, yalnızca Google ile değil, geliştiriciler ile de ilgili olacak. Ayrıca belirtilenlere göre bu özellik yalnızca Android 12 kullanıcıları için açık olacak. Yani daha eski Android kullanıcıları aynı şekilde kullanmaya devam edecek. Bu da kullanıcıların yeni akıllı cihazlar alması için bir ticari yöntem olarak düşünülüyor.

Peki siz Android cihazlar ve Google hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla akıllı telefon haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Android 12 ile Play Store İndirme Hızı Problemi Kalkıyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ