Android 11, Resmi Olarak Dağıtılmaya Başladı

364 Okunma 09 Eylül 2020 14:37
android-11-teknolama-min

Haziran ayında Beta sürüm olarak yayınlanan Android 11, bugün itibari ile resmi olarak yayınlanmaya başladı. Kararlı sürümü yayınlayan Google, belli kriterlere sahip. Android 11, resmi olarak dağıtılmaya başladı.

Google, Android 11 işletim sisteminin kararlı sürümünü resmi olarak yayınlamaya başladı. Güncellemeyi öncelikli olarak Google Pixel, OnePlus, Xiaomi, Oppo ve Realme marka akıllı cihazların alacağı belirtili. Pixel kullanıcıları ise çok yakında yeni Android sürümünü telefonlarına kurabilecekler.

Mobil işletim sistemi denildiğinde akla gelen ilk isim olan Android, yeni sürümü ile kullanıma hazır. Birçok görsel değişikliğe sahip olacak olan versiyon, özellikle de Internet of Things sistemlerine birçok olanak sağlıyor.

Android 11, bunların yanında kamera mikrofon veya konum bilgilerimize erişen uygulamalara ek önlemler getiriyor. Artık bu tarz uygulamalara “tek seferlik” izin verebileceğiz.

Xiaomi, daha önce yaptığı açıklamada beta test programına kaydolan Mi 10 ve Mi 10 Pro kullanıcılarının Android 11 güncellemesini alacak olan ilk kişiler olacağını belirtmişti. Bu durum hem Çinli hem de Global kullanıcılar için geçerli olacak.

Xiaomi’nin dışında Oppo, Android 11 tabanlı Color OS arayüzünü açık beta olarak Find X2 ve Reno 3 Pro modellerine sunacağını belirtti.

Peki sen Android 11 işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsun? Sence bahsedildiği kadar yüksek beklentilere sahip olmamız gerekiyor mu yoksa bu beklentiler hayal kırıklığına yol açabilir mi? Sen de konu hakkındaki görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla akıllı telefon haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.

Sıradaki içerik:

Android 11, Resmi Olarak Dağıtılmaya Başladı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ