2022 F1 Sezonunda Alfa Romeo Koltuğuna Hangi İkili Oturacak?

49 Okunma 04 Temmuz 2021 22:01
2022-alfa-romeo-pilotları-kim-olacak-teknolama

Bugün basınla konuşma yapan Frederic Vasseur, kendisine yöneltilen 2022 Alfa Romeo sürücü adayları kim olucak sorusunu yanıtladı.

2019’dan bu yana yollarına Kimi Raikkonen ve Antonio Giovinazzi ile devam eden Alfa Romeo ekibi, gelecek seneki kadrolarıyla ilgili bir açıklama yapmadı. İki pilotunda sözleşmesi bu sene sonunda bitecek. Yavaş yavaş takımların 2022 pilotlarını açıklamalarıyla birlikte bu soru Vasseur’a yöneltildi. Vasseur’un bu konuya verdiği cevap şöyle oldu;

”Bunu şu anda tartışmak için çok erken. Birlikte çalışıyoruz. Son iki-üç ay boyunca çok fazla art arda yarış geçirdik ve bence bu konuyu sezonun son bölümünde konuşacağız, daha öncesinde değil.”

”İşler ilerliyor fakat Kimi tarafında bir soru işaretine sahibiz. Antonio kendini geliştiriyor ve sezonun sonuna kadar aynı gelişimi korumak istiyor.”

Alfa Romeo pilotu Raikkonen 41 yaşına bastı ve kimilerine göre bir sonraki sezon emekliliğe ayrılacak. Artık 41 yaş Formula 1 için oldukça fazla. Takımlar genç sürücülere daha çok önem vermeye başladı. Ancak Bernie Ecclestone geçtiğimiz günlerde Mick Schumacher’i 2022 yılında Alfa Romeo’da, Raikkonen’in yanında görmek istediğini söylemişti. Vasseur bu yoruma karşı;

”Belki de bana kıyasla çok daha fazlasını biliyordur!”

Kendisine yöneltilen pilotları neden şimdi açıklamıyorsunuz sorusuna ise sürücüleri baskı altında tutmak iyidir cevabını verdi. Forumula 1’de her zaman baskı olduğunu da ekledi.

Peki sizce 2021 Sezonunda Alfa Romeo koltuğuna hangi ikili oturur? Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Ayrıca daha fazla Motorsport haberleri için sitemize abone olabilir ve sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

2022 F1 Sezonunda Alfa Romeo Koltuğuna Hangi İkili Oturacak?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ