Activision CoD Warzone için Dosya Boyutunun Küçüleceği Müjdesini Verdi

231 Okunma 29 Mart 2021 23:30
call-of-duty-warzone-cikti-teknolama-min

Activision cephesinden Call of Duty Warzone oyununun dosya boyutunun küçüleceği müjdesi geldi.

Son dönemlerin popüler oyunlarından biri haline CoD Warzone bu popülerliğini biraz da yüksek dosya boyutuna borçluydu. Oldukça yüksek dosya boyutuyla adından sık sık söz ettiren Warzone oyunu için Avtivision cephesi oyunculardan gelen talepler karşısında kayıtsız kalmadı.

cod-warzone-85-milyon-oyuncu-teknolama

Diğer hayatta kalma oyunları ile kıyaslandığında oldukça büyük bir dosya boyutuna sahip oyunun Season 2 Reloaded güncellemesiyle birlikte dosya boyutunda ciddi bir azalmaya gideceği belirtildi. Oyunun platforma bağlı olarak 11 ila 14 GB arasında küçüleceği tahmin ediliyor.

Depolama alanı kısıtlı olan veya internet hızı düşük olan oyun tutkunları için oldukça büyük bir problem haline gelen bu durumun yeni güncellemeyle birlikte bir nebze de olsa çözülmesi bekleniyor. Platformlara göre oyunun dosya boyutunda yaşanacak olan azalmalar ise şu şekilde;

  • PlayStation 5: 10,9 GB
  • PlayStation 4: 10,9 GB
  • Xbox Series X / Xbox Series S: 14,2 GB
  • Xbox One: 14,2 GB (Warzone)
  • PC: 11,8 GB

30 Mart salı günü yayınlanacak olan güncelleme ile gerçekleşecek olan dosya boyutundaki bu azalma özellikle PlayStation 5 SSD’lerinin bir nebze olsun rahatlamasına neden olması bekleniyor. Güncelleme boyutunun Black Ops Cold War’un tam sürümüne sahip kullanıcılar için 7 ila 14 GB arasında, ücretsiz Warzone’a sahip kullanıcılar için ise 52 ila 57 GB arasında olacağı aktarıldı

Peki sizce Cod Warzone oyununda yaşanacak olan dosya boyutundaki küçülme yeterli mi? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Activision CoD Warzone için Dosya Boyutunun Küçüleceği Müjdesini Verdi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ