ABD’de Yaşananlar Sonrası Twitch, bir İfadesini Kaldırdı!

206 Okunma 07 Ocak 2021 18:09
twitch-bir-ifadesini-kaldırdı-teknolama

ABD’de yaşananlar sonrasında canlı yayın platformu olan Twitch, bir ifadesini kullanıma kapattı.

Amerika Birleşik devletleri hükümetinin merkezi olan Capiton Hill’de kameralara yansıyan şiddet içerikli isyan sonrası bazı sosyal medya uygulamalarıda bazı önlemler aldı. Twitch ise yaşananlar sonucunda “PogChamp” ifadesini kaldırmaya karar verdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanlık seçiminin kazananın Joe Biden olduğunun onaylanması sırasında ABD Başkanı Trump’ın destekçileri harekete geçti ve kongre binasında bir isyan başlattı. Dün gece destekçiler tarafından başlatılan isyan sosyal medyanın gündemine oturdu. Biden’ın seçimi hile ile kazandığını iddia eden taraflar kongre binasına girdi. Amerika Birleşik Devletleri’nde meydana gelen olaylar sonrasında Washington genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Trump’ın en çok kullandığı sosyal medya platformu olan Twitter, kendisinin dün gece paylaştıklarından sonra hesabını geçici olarak kapatma kararı ve bu olayla ilgili paylaşılan görüntülere sansür uygulayacağını belirtti.

Bu olaylar sonrası Twitch’de harakete geçti ve ”PogChamp” ifadesini kaldırdı. Twitch tarafından yapılan açıklamada ise;

“Bugün Kongre Binasında yaşananlardan sonra daha fazla şiddete neden olan PogChamp ifadesini kaldırma kararı aldık. Pog’un insanlarda uyandırdığı hissiyatın ve kullanımının devam etmesini istiyoruz. Twitch kültüründe büyük bir yeri var ancak Pog’un Twitch’te kullanılmaya devam edilmesine izin veremeyiz. Twitch’te heyecanlı anlar için yeni ifadeler tasarlamak için toplulukla birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dendi.

Peki siz Twitch’in ”PogChamp” ifadesini kaldırması hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sosyal medya haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

ABD’de Yaşananlar Sonrası Twitch, bir İfadesini Kaldırdı!

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ