e
sv

65 Yaş Üstü Vatandaşlara Sokağa Çıkma Yasağı

65-yas-ustu-sokaga-cikma-yasagi-teknolama-min
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

65 Yaş Üstü Vatandaşlara Sokağa Çıkma Yasağı. İç İşleri Bakanlığı tarafından an itibari ile yayınlanan habere göre, bugün gece yarısı sonrasında 65 yaş üstü vatandaşların ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin sokağa çıkması sınırlandırıldı.

İlk olarak Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde görülen COVID-19 tipi Koronavirüs, tüm dünyayı etkisi altına sarmışken ülkemiz içerisinde de negatif yönde büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz Aralık ayında ilk defa görülen virüs, şu an ise pandemik salgın olarak tüm dünya gündeminden düşmüyor.

Ülkemiz içerisinde ilk defa 10 gün önce görülen virüs, bugün itibari ile 670 vatandaşımıza sıçramış durumda. Ayrıca 9 vatandaşımız ise bu virüs sebebi ile hayatını kaybetti.

Sık sık sokağa çıkılmaması için uyarılmasına rağmen özellikle yaşlı kesimin bu uyarıları dinlememesinin ardından, İç İşleri Bakanlığı belli bir sınırlandırma getirdi. Sınırlandırma kapsamına göre 65 yaş üstü vatandaşlarımızın parklarda, bahçelerde, topluma açık alanlarda zorunlu bir ihtiyaç haricinde bulunması yasaklandı.

Sokağa çıkma yasağı, bu gece 24.00 itibari ile yürürlüğe girecek. Ayrıca bu sınırlandırma yalnızca 65 yaş üstü için değil, kronik rahatsızlığı olanlar için de geçerli durumda olacak. Yani yalnızca yaşlı kesim değil, kronik rahatsızlığı olanların da dışarı bulunması bu gece yarısı itibari ile sınırlandırılacak.

Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu durum gerekli miydi? Görüş ve önerilerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın. Ayrıca daha fazla koronavirüs haberleri için sitemizi ziyaret edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.