5G Ne Zaman Gelecek? Türkiye, 5G için Tarih Verdi

522 Okunma 24 Mart 2021 22:40
5g-teknolojisi-sagliga-zararli-mi-teknolama

Bilindiği üzere 5G teknolojisi, interneti kullanan tüm teknolojileri yakından ilgilendiriyor. Özellikle de “Internet of Things” cihazların ve mobil cihazların performansını etkileyen 5G, Türkiye için ne zaman gelecek?

ULAK Haberleşme AŞ Genel Müdürü Metin Balcı, şirket olarak COVID-19 salgını döneminde 5G teknolojisi üzerinde hiçbir kesinti olmadan çalışmaya devam ettiklerini belirtti. Balcı, 2021 yılının ortalarında 5G için altyapının hazır olacağını belirtti.

Balcı tarafından yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde;

“Evrensel Projesi kapsamında, 700’ü aşkın köy okulu öğrencisi ULAK baz istasyonları vasıtasıyla EBA’nın online eğitim sistemine ulaştı. Eğitim ve iletişim sürekliliğini sağlamadaki katkımızı gördükçe çalışma azmimiz artıyor. Bu sorumlulukla ULAK Haberleşme olarak, ekosistemimizle 5G teknolojisini geliştirmek için çalışıyoruz. 4,5G teknolojilerinin geliştirme, ürünleştirme ve sahadaki uygulamalarında ULAK olarak edindiğimiz birikim ve deneyim paha biçilmez bir öneme sahip. Aynı şekilde 5G teknolojisini de geliştirip sağlıklı bir şekilde kullanıma aldığımızda, hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan iletişim altyapılarımızda kendimizi daha güçlü, güvende ve güvenilir hissedebileceğiz.”

Her ne kadar teknik olarak 5G teknolojisine hazır düzeye gelsek de, son kullanıcı olarak bizlerin bu teknolojiyi ne zaman kullanmaya başlayabileceğimiz konusunda net bir açıklama bulunmuyor. Son dönemlerde Turkcell, 5G içerikli kampanyaları ile gündeme gelmeye başladı.

Peki siz 5G teknolojisinin ülkemize ne zaman geleceğini düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

5G Ne Zaman Gelecek? Türkiye, 5G için Tarih Verdi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ