arama

  24 Mart Türkiye Koronavirüs Raporu

  3-kat-hizli-koronavirus-testi-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  24 Mart Türkiye koronavirüs raporu yayınlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre toplam vaka sayımız 1872 iken, toplam kaybımız da 44’e yükseldi.

  Koronavirüs, Türkiye’de can almaya devam ediyor. 24 Mart itibari ile son 24 saat içerisinde corona virüse yakalanan kişi sayısı 343 iken, toplamda vaka sayısı ise 1872’ye yükseldi. Bunun yanında bugün içerisinde ne yazık ki 7 kişi Corona virüs sebebi ile hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın hepsi yaşlı kesimden oluşuyor. Bu konuda görev bize de düşüyor.

  Dr. Fahrettin Koca tarafından az önce yapılan açıklama şu şekilde:

  “Kaç kişi? 195 ülkede her gün bu soruluyor. Kayıplar versek de Türkiye için geç değil. Tedbir, artışın önünü kesebilir. SON 24 SAATTE toplam 3.952 test yapıldı. 343 yeni tanı var. 7 hastamızı kaybettik. Biri KOAH hastasıydı. Altısı ileri yaştaydı. Aldığımız tedbir kadar güçlüyüz.”

  Sokağa Çıkma Yasağı Geldi mi?

  Bugün itibari ile yürürlüğe giren sokağa çıkma sınırlandırılması da gündemde olsa da yaşlı kesim vatandaşlarımız ne yazık ki evlerinde durmuyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sokağa çıkması resmi olarak yasaklandı. Kurala uymayan vatandaşlarımıza cezai işlem uygulanmaktadır.

  Türkiye koronavirüs raporu konusunda haberimizin sonuna geldik. Peki sen koronavirüs vakalarının ülkemizdeki gidişatı hakkında ne düşünüyorsun? Görüş ve önerilerini yorum olarak bizlerle paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla koronavirüs haberleri için sitemize abone olarak bildirimleri açabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ