22 Mart Türkiye Koronavirüs Vaka Sayısı Son Durum

372 Okunma 22 Mart 2020 22:20
corona-virus-ilk-olum-fahrettin-koca-teknolama-min

22 Mart Türkiye Koronavirüs vaka sayısı son durum ne oldu? Türkiye’deki Koronavirüs vaka sayısı ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca düzenli olarak bilgileri bizlerle paylaşıyor. Sağlık Bakanı tarafından açıklanan bilgilere göre bugün itibari ile hayatını kaybeden kişi sayısı 9 olarak belirlendi. Toplam hayatını kaybeden kişi sayısı ise 30’a yükseldi.

Koronavirüs, Türkiye’de can almaya devam ediyor. 22 Mart itibari ile son 24 saat içerisinde corona virüse yakalanan kişi sayısı 289 iken, toplamda vaka sayısı ise 1256’ya yükseldi. Bunun yanında bugün içerisinde ne yazık ki 9 kişi Corona virüs sebebi ile hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın hepsi yaşlı kesimden oluşuyor. Bu konuda görev bize de düşüyor.

Türkiye Koronavirs vaka sayısı ne kadar?

22 Mart itibari ile Türkiye koronavirüs vaka sayısı 1256’ya yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile şimdiye kadar toplam vaka sayısının 1256 olduğunu bildirdi. Bu bilgilerin 22 Mart itibari ile geçerli olduğunu da belirtelim.

Türkiye’de Koronavirüs sebebiyle kaç kişi öldü?

Sağlık Bakanı Koca, bugün Türkiye genelinde koronavirüse karşı alınan tedbirler ve hastalığın son durumu hakkında açıklamada bulundu. Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre son 24 saat içerisinde hayatını kaybeden hasta sayısı 9 kişi oldu. Ayrıca şimdiye kadar toplam hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı da 30’a yükseldi.

Bugünün koronavirüs gündeminde ülkemizde yaşananlar bu şekilde özetlenebilir. Umuyoruz ki vaka sayısı daha fazla artış göstermez ve daha fazla vatandaşımız hayatını kaybetmez. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından belirtildiği gibi, özellikle çevremizdeki yaşlı insanlar için çok daha tedbirli olalım. Söz konusu hayat olunca tedbirleri gevşetmeyelim.

Daha fazla koronavirüs haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizlere destek olabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

22 Mart Türkiye Koronavirüs Vaka Sayısı Son Durum

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ