2020 Toyota Sienna, Gelişmiş Teknolojileri ile Tanıtıldı

389 Okunma 18 Mayıs 2020 23:01
2020-toyota-sienna-teknolama

Japon otomobil devi Toyota tarafından 1997 yılından itibaren ürettiği Sienna modelinin 4. jenerasyonu tanıtıldı.

Toyota tarafından tanıtılan 2020 Sienna oldukça şık bir tasarıma sahip olduğunu düşündüğümüz modelin, teknolojik özellikleri de bir o kadar ilgi çekici. 9 inçlik multi-medya ekranı ile gelecek olan modelde Android Auto, Apple CarPlay ve Amazon Alexa desteği de bulunuyor. Ayrıca sürücünün önünde de 7 inçlik aracın çeşitli özelliklerine ve hibrit sistemin bilgilerine ulaşabileceğiniz bir dijital gösterge ekranı daha yer alıyor.

Modelde tercih edilen donanım seviyesine bağlı olarak JBL premium ses sistemi, ayak hareketleriyle açılabilen kapılar, dört bölgeli klima sistemi, dijital dikiz aynası gibi birçok ekstra özellik bulunmakta.

243 beygir güç üreten yeni Toyota Sienna, kendi kendini şarj edebilen Toyota Hybrid System II teknolojisi ile geliştirilmiş. Bahsi geçen teknoloji 2.5 litre dört silindirli benzinli ünite, iki elektrik motoru ve bataryadan meydana geliyor. Hem önden hem de 4 çeker seçenekleri bulunan modelde EV, Normal, Eco ve Sport olmak üzere 4 farklı sürüş modu bulunmakta.

Model kullanılan Toyota Safety Sense paketi sayesinde oldukça önemli güvenlik önlemleri sunmakta. Bu önlemler arasında; ön çarpışma ikazı, şeritten çıkma uyarısı, adaptif hız sabitleyici, otomatik uzun farlar ve trafik işareti tanıma gibi özellikler yer alıyor.

Peki sizin yeni Toyota Sienna’nın tasarımı ve sahip olduğu özellikler hakkındaki yorumlarınız neler? Yorumlar kısmından görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla otomobil haberleri için sitemize abone olarak bildirimleri açabilir ve sosyal medya kanallarından bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

2020 Toyota Sienna, Gelişmiş Teknolojileri ile Tanıtıldı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ